Âlem-i İslam ve Dünya

muslim gunduz efendiden erdogan ve suriye yorumu h33325Aczmendi Cemaati Lideri Müslim Gündüz Efendi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye politası hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

 

 

HaberCedid.com

aczmendi.tv adresinden yayınlanan Risale-i Nur sohbetinde Suriye'nin stratejik önemine değinen Müslim Gündüz Efendi, Türkiye'nin tekrar Araplar'a kavuşmasının, tekrar eski bağlarını kurmalarının önündeki en büyük engelin Suriye olduğunu söyledi. Türkiye'nin Araplar'la birlik olduğu zaman kapitalizm ve sosyalizm gibi çökmüş sistemlerin de tamamen saf dışı kalacağını söyleyen Müslim Gündüz Efendi, Suriye'deki savaşın devam etmesinin de kabına sığmayan Türkiye'nin daha ileri gitmesini engellemek için devam ettirildiğini ifade etti.

Müslim Gündüz Efendi, mevcut hükümetin kendi çapının çok üstünde işler yaptığını, dahiyane bir planla hareket ettiğini, Osmanlı'nın yeni adıyla ''Hilâfet-i Muhammediye Devleti'' olarak geri geldiğini söyledi.

İşte o açıklamalar:

 

 

Tohum Çatlatan Mektublar

efendi cerceveli

Fenâ-fi'l-İhvan Mektubu

Ben umum nur talebelerinde fani olmuşum lafı, 20. asırdan başka hiçbir asırda bulunmayan sevgili enaniyetlerimizin kalın bir perdesi olmuştur. O sevgilimiz o kalın perdenin altında  büyüyüp  kalınlaşmaktadır.

Bu nasıl bir yokluktur ki, emmare nefsi, bir terbiye altına girmeden kendi kendine onda muvaffak olsun. Bu nasıl bir yokluk ki, orada yok edecek bir büyüğün tasarrufu kabul edilmesin. Bu nasıl bir yokluktur ki, kendi varlığına başkasının da varlığını ilave ederek iyice var olur. Evet bu öyle bir yokluktur ki, kalb, ruh, sır gibi ulvi latifeler nefsi emmarede yok olur!...

devamını oku...

.

kitap okurken

Cadde-i Kübra ve 26 Yaşındaki Nefs-i Levvame ile Bir Hesaplaşma

CADDE-İ KÜBRA yükünü kaldırabilmek öyle Raziye, Marziye işi olmadığı gibi Levvâme işi hiç değildir. Dairenin manevi idaresinin başındaki Ferd-i Ferid’in mazhariyyetleri yanında (İmam-ı Rabbanî Hazretleri’nin buyurduğu gibi)  Ehassü’l-Havass’ın durumu dahi avam gibi kalır. Koca Bediüzzaman (R.A.) O Zat’dan bahs ederken kullandığı ve havsalamız dışındaki edeb tarzına dikkat et de ibret al. Meydan boş değildir. Temellük davasından vazgeçip teslim olalım. Ümidle ve şevkle neticeye muntazır kalalım.

devamını oku...

.

muhim sual

Üç Mühim Sual

1- Mesleğimizde etba değil, ittiba esastır. Yani esas olan kemalat erbabına ittibadır, irşad edecek adam aramak değildir. O halde Kur’anî hakikatları muhtaç olanlara duyurmak işi nasıl olacak?


2- "Hazm edilmeyen ilim telkin edilmemeli" buyuruluyor. Bunu nasıl anlayacağız?


3- Fenafilihvanı nasıl anlayacağız? Herkes diyor ki: Hepimiz birbirimizde faniyiz. Bir mürşidde mi fena olunur? Birbirimizde mi fena olunur?

devamını oku...