Âlem-i İslam ve Dünya

abd ypg

 

 

ABD'nin Suriye'de uyguladığı eğit donat faaliyetleri PKK'lılar ile devam ediyor. Türkiye'nin tüm tepkilerine rağmen bu güne kadar ABD YPG'ye 19 bin tır, 3 bin kargo uçak dolusu silah gönderdi.

 

 

 

ABD Suriye'de göz göre göre YPG ile el ele tutuşmaya devam ediyor. Özellikle Menbiç konusunda Türkiye'yi oyalamaya çalışan ABD bu arada teröristleri silahlandırmaya devam ediyor.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde yeniden ortaya çıkan bu iddialar, ABD'nin YPG ile bağını koparmadığını açıkça gösteriyor.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

1 AYDA 1500 TIR

ABD, daha önce de Irak'tan binlerce tır ve kamyonla getirdiği silah, araç ve mühimmatı terör örgütü YPG/PKK'ya teslim etmişti. ABD'nin ilk sevkiyatını, nisan 2016'da yaptığı öğrenilmişti.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

ABD  son bir ayda yaklaşık 1500 tır, Suriye-Irak sınırındaki Simelka kapısından, gece geç saatlerde terör örgütü YPG/PKK işgalindeki alana giriş yaptı. zırhlı araç, personel taşıyıcı, hafif piyade mühimmatı, ağır silah ekipmanları ve mühimmatı, iş makineleri ve çok sayıda prefabrik barınma malzemesi yer aldı.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

19 BİN TIR 3 BİN KARGO UÇAĞI

PKK'ya yapılan bu yardım yalnızca 1 ay ile sınırlı değil. 2016'dan bu yana ABD'den giden yardımlar YPG'nin işgalindeki bölgelere tırlarlarla ulaştırılırken, bu sayı gelinen noktada inanılmaz bir rakama ulaştı.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

Tüm silah ve mühimmatları bedavaya teröristlere hibe eden ABD, bölgeye 19 bin tır, 3 bin kargo uçak dolusu silah gönderdi. Türkiye'ye parasıyla dahi verilmeyen silahları ABD YPG'ye hibe etti. Hibe edilen silahların içerisinde anti-tank füzelerinden son model silahara kadar her çeşit mühimmat ile çok sayıda zırhlı araç bulunuyor.

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

ERDOĞAN'IN DA GÜNEDMİNDE

Başkan Erdoğan dün katıldığı TEKNOFEST organizasyonunda yaptığı konuşmada , ABD'nin terör örgütü PKK/YPG'ye verdiği destekle ilgili şu çarpıcı ifadeleri söyledi:

ABD YPG'yi desteklemeye devam ediyor

“Biz attığımız her adımda ‘Boş verin. Ne yapacaksınız yeni teknolojiyi, size en gelişmişini verelim' teklifleri ile karşılaştık. Sürekli daha iyisini daha ucuza vermek vaadiyle kandırılmak istendik. Şu İHA'lar vermediler. Paramızla vermediler ama terör örgütlerine 19 bin tır silah mühimmat gönderiyorlar. 3 bin kargo uçağıyla silah mühimmat gönderiyorlar. Bunlar bize dost görünenler, stratejik ortak görünenler. Hatta ima yoluyla Nuri Demirağ'ların akıbetiyle tehdit edildiğimiz anlar dahi oldu. Biz hiçbirine eyvallah etmedik. Allah'ın verdiği ömrü kimse kısaltamaz...”

Tohum Çatlatan Mektublar

efendi cerceveli

Fenâ-fi'l-İhvan Mektubu

Ben umum nur talebelerinde fani olmuşum lafı, 20. asırdan başka hiçbir asırda bulunmayan sevgili enaniyetlerimizin kalın bir perdesi olmuştur. O sevgilimiz o kalın perdenin altında  büyüyüp  kalınlaşmaktadır.

Bu nasıl bir yokluktur ki, emmare nefsi, bir terbiye altına girmeden kendi kendine onda muvaffak olsun. Bu nasıl bir yokluk ki, orada yok edecek bir büyüğün tasarrufu kabul edilmesin. Bu nasıl bir yokluktur ki, kendi varlığına başkasının da varlığını ilave ederek iyice var olur. Evet bu öyle bir yokluktur ki, kalb, ruh, sır gibi ulvi latifeler nefsi emmarede yok olur!...

devamını oku...

.

kitap okurken

Cadde-i Kübra ve 26 Yaşındaki Nefs-i Levvame ile Bir Hesaplaşma

CADDE-İ KÜBRA yükünü kaldırabilmek öyle Raziye, Marziye işi olmadığı gibi Levvâme işi hiç değildir. Dairenin manevi idaresinin başındaki Ferd-i Ferid’in mazhariyyetleri yanında (İmam-ı Rabbanî Hazretleri’nin buyurduğu gibi)  Ehassü’l-Havass’ın durumu dahi avam gibi kalır. Koca Bediüzzaman (R.A.) O Zat’dan bahs ederken kullandığı ve havsalamız dışındaki edeb tarzına dikkat et de ibret al. Meydan boş değildir. Temellük davasından vazgeçip teslim olalım. Ümidle ve şevkle neticeye muntazır kalalım.

devamını oku...

.

muhim sual

Üç Mühim Sual

1- Mesleğimizde etba değil, ittiba esastır. Yani esas olan kemalat erbabına ittibadır, irşad edecek adam aramak değildir. O halde Kur’anî hakikatları muhtaç olanlara duyurmak işi nasıl olacak?


2- "Hazm edilmeyen ilim telkin edilmemeli" buyuruluyor. Bunu nasıl anlayacağız?


3- Fenafilihvanı nasıl anlayacağız? Herkes diyor ki: Hepimiz birbirimizde faniyiz. Bir mürşidde mi fena olunur? Birbirimizde mi fena olunur?

devamını oku...