Medya Yazarları

ergundilerNATO terör örgütlerini kurarken başarı oranını da hesaplar.
Bu örgütler içinde başarı oranınınyüzde 95'in altına indiği hiçgörülmedi.
NATO giremediği yerlere bunları yolluyor.

 

 

Ergün DİLER / Takvim.com.tr

Günlerdiryazıyorum... Dünyanıngittiği yeri işaret etmek için... 8Kasım'da Trump'ın BAŞKANseçilmesinden sonra bir sürebaktım. İzledim. Dengeleritarttım. 'Ne olacak' sorusunacevap aradım. Günler geçtikçeTRUMP'ın PENTAGON'ayakın olduğunu ve oradakalacağını anladım. Anladık!
Zaten seçildikten sonra yapılan saldırılar TRUMP'ı yola getirip istenilen kulvara sokmak içindi. Trump ve arkasındaki güç bunu gördü, direndi ve kazandı. Artık Trump'ı AZLETMEKTEN başka kimsenin çaresi yok. Bu da kolay mı? HİÇ DEĞİL ... Durum böyle olunca BAŞKAN'ı getiren gücün oyun planı sahaya sürüldü.
NATO üzerinden dalga dalga gelmeye başladılar ve gelecekler... Kavga çok büyüyecek. Öyle böyle değil hem de...
Vitesi artıralım...
Türkmenistan, Özbekistan, Kamboçya, Endonezya, Malezya, Myanmar, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayland, Kazakistan, Bahreyn, Mısır, Irak, Libya, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Yemen, Arabistan, Suriye, Afganistan, Bangladeş, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere, Rusya, Türkiye... Bu ülkelerin ortak paydası ne biliyor musunuz?
HEPSİNE DEAŞ SALDIRDI!
İpek Yolu ve Arap Baharı'nın yaşandığı her yerde DEAŞ vardı. Bombalarla, silahlarla, baskınlarla... İpek Yolu'nun geçtiği 65 ülkeden 32'sinde DEAŞ saldırıları oldu... Kimilerinde çok büyük patlamalar, kimilerinde orta ölçekli saldırılar...
Hiçbir terör örgütü, NATO'nun onayı olmadan kurulamaz. Sadece DEAŞ mı NATO tarafından kuruldu? Asla!
Son dönemde adı öne çıkan DEAŞ'ın yanısıra, Taliban, PKK, YPG, Eş Şebab ve Boko Haram gibi onlarca örgüt NATO tarafından kuruldu ve yönetildi! Hepsinin kuruluş amacı, etkin olduğu bölgeye Amerikan askerinin getirilmesi...
Oyun aslında çok karmaşık değil.
TEZ ve anti-tez'i içinde barındırıyor...
İki genç Kilise'nin önünde dilenmeye karar vermiş. Biri göğsüne HIRİSTİYAN'ım, diğeri de YAHUDİ 'yim pankartı asmış. Gelen giden HIRİSTİYAN'a para veriyormuş. Bu duruma üzülen biri diğer gencin yanına yaklaşıp "Evlat sen bu pankartı kaldırmazsan tek kuruş kazanamayacaksın. Hatta bu pankart durduğu sürece para vermeyi düşünmeyenler bile gidip 'HIRİSTİYAN'a verecek. Aklını başına topla!" demiş...
Kiliseden son kişinin de çıktığını gören genç kendisine yardım etmeye çalışan yaşlı beye "Siz bize ticareti öğretmeye kalkmayın!" diye cevap vermiş. Tam adam karşılık verecekken YAHUDİ PANKARTI taşıyan genç HIRİSTİYAN olana seslenip "HAYDİ GİDELİM SOLOMON!" demiş... Adam da donup kalmış!
Teşbihte hata olmaz. YPG ve DEAŞ böyle... Başkaları da...
Devam...
DEAŞ, Taliban, PKK, YPG, Eş Şebab ve Boko Haram içindeki Amerikan askerinin sayısı binlerle ifade ediliyor...
Hepsi de özel eğitimli, hepsi de gerilla savaşını iyi bilen Amerikan paralı askerleri.
Hepsi de başarılı oldu.
Verilen görevleri hepsi iyi yaptı.
NATO terör örgütlerini kurarken başarı oranını da hesaplar.
Bu örgütler içinde başarı oranınınyüzde 95'in altına indiği hiçgörülmedi.
NATO giremediği yerlere bunları yolluyor.
Ha kendi gelmiş ha bunlar!
Değişen bir şey yok.
NATO hedeflediği yere giremezse TERÖR orada tavan yapar.
Çok örneği var.
İPEK YOLU'nun geçtiği yerlerde pek çok ülke terörle tanıştı. Bu devam da edecek.
ORTA ASYA en az etkilenen yer gibi görünse de durum başka! Göründüğü gibi değil. Çünkü DEAŞ'ın tabanı bu ülkelerde!
NATO'nun asker olarak giremediği bölgeleri terörist üssü haline getiriyor.
Şu anda NATO, Orta Asya ülkelerinde istenildiği takdirde en az 300 bin kişilik bir terörist ordusunu silahlandırabilecek güce ulaştı. Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika'da terörist grupların etkili olması için İslam dinini öne çıkartan taktik izleniyor.
Kısa sürede de istenilen güç eldeediliyor.
Yeni NATO'nun amacı, Yeni İpek Yolu'nu yok etmek. Silahların patladığı hiçbir yerde ticaret olmaz. Ticaretin olmadığı bir yerde de hayat olmaz. Fransa ve Türkiye'den örnek verebiliriz? Fransa'da ve Türkiye'de patlayan bombaların etkisi hala sürüyor.
Fransa ve Türkiye'nin dışında İngiltere, Belçika, Almanya da terör örgütleriyle tanıştı.
Bombanın patladığı, terör örgütlerinin eylem yaptığı her ülke ABD'nin karşısındadır.
Kural budur!
ABD, İpek Yolu'nun kendi güzergahı ile şekillenmesini istiyor. Çin, bunu kabul etmiyor. Şiddetle karşı çıkıyor. İngiltere de aynı şekilde. Zaten İPEK YOLU iki aklın ürünü...
Washington da bunu biliyor... Sonunun gelebileceğini gördüğü için saldırıyor.
Kavganın nedeni de sonucu da ortada aslında. Bu kavga hedef ülkelerdeki DARBELERİN de SİYASETİN de içindedir... Hem de uzun süredir...
Başkan Bush, 11 Eylül tiyatrosundan sonra "Ya bizimlesiniz ya da teröristlerlesiniz" dedi.
Bu oyunu o zaman ilan ettiler.
Savaşı başlattılar.
Şimdi tavan yapacağı evredeyiz. Çünkü ABD, OBAMA ile çok vakit kaybettiğini düşünüyor. Kaybedileni almak için de gelecekler...
Hedef ülkelerde kendilerinigösterecekler... Hep acı haberleralınacak... Belki içlerinde de aynı şeyleryaşanacak. Ama saldırmaktan aslavazgeçmeyecekler...
Pentagon'un emrindeki Washington da "Ya bizimlesiniz ya da düşmanımızsınız" diyor.
Manifesto aynı, söyleyenler de aynı aslında. İpek Yolu'nun hayata geçmemesi, 65 ülkenin geleceğini de etkileyecek.
65 ülkenin ABD ile ortak çalışmasını zorunlu hale getirecek.
DEAŞ ile YPG'ye verilen silahların seri numaraları sıralı listede yer alıyor. 2863- 27864 nolu silah DEAŞ'a giderken, 2863- 27865 no'lu silah YPG'ye, 2863-27866 no'lu silah ise Boko Haram'a gidiyor.
Peki bütün bunlar SIR mı?
Değil elbette!
Sadece kimse açıktan ABD'yi işaret edemiyor. Biz dahil! Onlar da ÇİN'i vurmak yerine projesinin yani İPEK YOLU'nun geçtiği ülkeleri vuruyorlar...
Hem daha kolay, hem az masraflı...
Bu oyun devam edecek. Pek çok olay yaşanacak, ya kaza olarak göreceğiz ya da bir terör örgütünün izini bulacağız.
Ama DEVLETLER işin arkasında kimin olduğunu bilecek... Savaş nedeni sayılacağı için susmak zorunda kalanlar olacak. Ama 65 ülke diğer yandan el ele yürümenin formülünü arayacak.
Saldırılardan sonra kendine gelen ve ABD dışına ilk ziyaretini yapan TRUMP PENTAGON'un elindeki silahlarla meydan okumaya başladı bile... Bu artacak... Arabistan, saldırılardan korktuğu için ABD'nin her isteğine boyun eğdi.
Avrupa'nın, Ortadoğu'nun başkentleri artık hedef... NATO, merkezlerinin olduğu her noktada saldırıların tahrip gücü üzerinde çalışıyor. Ses getiren saldırıların gücü, o ülkenin Washington'a yakınlaşmasını hızlandıracak.
PENTAGON bunun planını yapmış durumda...
Peki herkesi korkutarak ne kadar yönetebilirsiniz?
Hiç kolay değil...
Belki silah patladığında herkes bir an donup kalır ama sonra hayat kaldığı yerden devam eder...
Terör örgütleriyle alınacak çok yolyok. Ama ABD bundan vazgeçmeyecek...
Biz aşarız da diğerleri ne yapar bilemem!
Bunu da göreceğiz.
Verilecek karar her ne ise 65 ülkenin kaderini belirleyecek...
Yaşanan hiçbir olaya dar kadrajdan bakmayın! Savaşın dünya genelinde olduğunu unutmadan yürüyün...
ABD aslında ÇİN ile savaşıyor.
Ama kavgayı büyütmek de istemiyor!
Bu nedenle en fazla büyük ortağı İNGİLTERE 'ye vuruyor...
Ve İPEK YOLU İÇİNDE YERALANLARA...
Peki ABD SALDIRILARI ARTARSANATO HEDEF ÜLKELERDE YENİ ROLLER ALIR MI?
Gidilecek nokta neresidir?
İşte bunu düşünmek şart! ÜLKE ÜLKEhem de! Biz de dahil!

Tohum Çatlatan Mektublar

efendi cerceveli

Fenâ-fi'l-İhvan Mektubu

Ben umum nur talebelerinde fani olmuşum lafı, 20. asırdan başka hiçbir asırda bulunmayan sevgili enaniyetlerimizin kalın bir perdesi olmuştur. O sevgilimiz o kalın perdenin altında  büyüyüp  kalınlaşmaktadır.

Bu nasıl bir yokluktur ki, emmare nefsi, bir terbiye altına girmeden kendi kendine onda muvaffak olsun. Bu nasıl bir yokluk ki, orada yok edecek bir büyüğün tasarrufu kabul edilmesin. Bu nasıl bir yokluktur ki, kendi varlığına başkasının da varlığını ilave ederek iyice var olur. Evet bu öyle bir yokluktur ki, kalb, ruh, sır gibi ulvi latifeler nefsi emmarede yok olur!...

devamını oku...

.

kitap okurken

Cadde-i Kübra ve 26 Yaşındaki Nefs-i Levvame ile Bir Hesaplaşma

CADDE-İ KÜBRA yükünü kaldırabilmek öyle Raziye, Marziye işi olmadığı gibi Levvâme işi hiç değildir. Dairenin manevi idaresinin başındaki Ferd-i Ferid’in mazhariyyetleri yanında (İmam-ı Rabbanî Hazretleri’nin buyurduğu gibi)  Ehassü’l-Havass’ın durumu dahi avam gibi kalır. Koca Bediüzzaman (R.A.) O Zat’dan bahs ederken kullandığı ve havsalamız dışındaki edeb tarzına dikkat et de ibret al. Meydan boş değildir. Temellük davasından vazgeçip teslim olalım. Ümidle ve şevkle neticeye muntazır kalalım.

devamını oku...

.

muhim sual

Üç Mühim Sual

1- Mesleğimizde etba değil, ittiba esastır. Yani esas olan kemalat erbabına ittibadır, irşad edecek adam aramak değildir. O halde Kur’anî hakikatları muhtaç olanlara duyurmak işi nasıl olacak?


2- "Hazm edilmeyen ilim telkin edilmemeli" buyuruluyor. Bunu nasıl anlayacağız?


3- Fenafilihvanı nasıl anlayacağız? Herkes diyor ki: Hepimiz birbirimizde faniyiz. Bir mürşidde mi fena olunur? Birbirimizde mi fena olunur?

devamını oku...