Memleketimizden Haberler

hukumet acilen baskanligi getirmeli h34324Müslim Gündüz Efendi, internet üzerinden aczmendi.tv adresinden canlı yayınlanan sohbetinde anayasa değişikliği ve Başkanlık Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Biz Müslümanca, bu memlekette rahatça yaşamak istiyoruz diyen Müslim Gündüz Efendi, bu güne kadar kanuni hiçbir değişiklik yapılmadığını, durumun yönetmeliklerle idare edildiğini söyledi. 

Müslim Gündüz Efendi, mevcut idarenin yol, köprü gibi icraatlarının gayet iyi  fakat yetersiz olduğunu ve  köklü değişikliklere gidilmesinin gerektiğini vurguladı.
 
Sözlerine saatin, günün, dakikanın hesaplı olduğunu ekleyen Müslim Gündüz Efendi, mevcut idarenin atik davranması gerektiğini belirtti.
 
 Müslim Gündüz Efendi özellikle yabancı devletlerin Başkanlık Sistemi gelmesin, siyasi irade tarafından kanunlarla köklü bir anayasa değişikliği yapılmasın ve Mustafa Kemal'i Koruma Kanunu olan 5816 değişmesin diye dış mihraklar tarafından finanse edilen PKK, PYD gibi örgütler tarafından çıkarılan terörle ülke gündemini meşgul ettiğine dikkat çekti.
 
 

Tohum Çatlatan Mektublar

efendi cerceveli

Fenâ-fi'l-İhvan Mektubu

Ben umum nur talebelerinde fani olmuşum lafı, 20. asırdan başka hiçbir asırda bulunmayan sevgili enaniyetlerimizin kalın bir perdesi olmuştur. O sevgilimiz o kalın perdenin altında  büyüyüp  kalınlaşmaktadır.

Bu nasıl bir yokluktur ki, emmare nefsi, bir terbiye altına girmeden kendi kendine onda muvaffak olsun. Bu nasıl bir yokluk ki, orada yok edecek bir büyüğün tasarrufu kabul edilmesin. Bu nasıl bir yokluktur ki, kendi varlığına başkasının da varlığını ilave ederek iyice var olur. Evet bu öyle bir yokluktur ki, kalb, ruh, sır gibi ulvi latifeler nefsi emmarede yok olur!...

devamını oku...

.

kitap okurken

Cadde-i Kübra ve 26 Yaşındaki Nefs-i Levvame ile Bir Hesaplaşma

CADDE-İ KÜBRA yükünü kaldırabilmek öyle Raziye, Marziye işi olmadığı gibi Levvâme işi hiç değildir. Dairenin manevi idaresinin başındaki Ferd-i Ferid’in mazhariyyetleri yanında (İmam-ı Rabbanî Hazretleri’nin buyurduğu gibi)  Ehassü’l-Havass’ın durumu dahi avam gibi kalır. Koca Bediüzzaman (R.A.) O Zat’dan bahs ederken kullandığı ve havsalamız dışındaki edeb tarzına dikkat et de ibret al. Meydan boş değildir. Temellük davasından vazgeçip teslim olalım. Ümidle ve şevkle neticeye muntazır kalalım.

devamını oku...

.

muhim sual

Üç Mühim Sual

1- Mesleğimizde etba değil, ittiba esastır. Yani esas olan kemalat erbabına ittibadır, irşad edecek adam aramak değildir. O halde Kur’anî hakikatları muhtaç olanlara duyurmak işi nasıl olacak?


2- "Hazm edilmeyen ilim telkin edilmemeli" buyuruluyor. Bunu nasıl anlayacağız?


3- Fenafilihvanı nasıl anlayacağız? Herkes diyor ki: Hepimiz birbirimizde faniyiz. Bir mürşidde mi fena olunur? Birbirimizde mi fena olunur?

devamını oku...