Memleketimizden Haberler

emine sahin asla provokator degil'Atatürk ilah değildir’ dediği için tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan Emine Şahin’in avukatı Bülent Demir, Akit’e özel açıklamalarda bulundu.

 

 

Atatürk’e hakaretten tutuklanıp daha sonra serbest bırakılan Emine Şahin’in avukatı Bülent Demir, Akit’e özel yaptığı açıklamada, “Tutuklanması kamu vicdanını derinden yaralamıştır. Emine Şahin kardeşimiz İslami hassasiyeti yüksek samimi bir Müslümandır. Asla provokatör değildir” diye konuştu. 

Emine Şahin masum

Emine Şahin’in tutuklanmasının hukuka uygun olmadığını, tahliye kararı ile bu yanlıştan dönülmesine rağmen kararın yeterli olmadığını ve müvekkilinin tamamen suçsuz olduğunu söyleyen Demir, Emine Şahin hakkında adli kontrol tedbiri uygulandığını, müvekkilinin haftada iki gün imza atmak zorunda olduğunu ve yurtdışı çıkış yasağı konduğunu ve hakkında savcılık tarafından iddianame hazırlandığını bildirdi.

Davanın düşmesi gerekir

Mahkemede gereken savunmayı yapacaklarını ve Emine Şahin’in dosyadan beraat etmesi gerektiğini belirten Avukat Demir, “Emine Şahin kardeşimiz İslami hassasiyeti yüksek samimi bir Müslümandır. Asla provokatör değildir! Emine Şahin kardeşimize olan desteğimiz sonuna kadar sürecektir” diye konuştu

Tohum Çatlatan Mektublar

efendi cerceveli

Fenâ-fi'l-İhvan Mektubu

Ben umum nur talebelerinde fani olmuşum lafı, 20. asırdan başka hiçbir asırda bulunmayan sevgili enaniyetlerimizin kalın bir perdesi olmuştur. O sevgilimiz o kalın perdenin altında  büyüyüp  kalınlaşmaktadır.

Bu nasıl bir yokluktur ki, emmare nefsi, bir terbiye altına girmeden kendi kendine onda muvaffak olsun. Bu nasıl bir yokluk ki, orada yok edecek bir büyüğün tasarrufu kabul edilmesin. Bu nasıl bir yokluktur ki, kendi varlığına başkasının da varlığını ilave ederek iyice var olur. Evet bu öyle bir yokluktur ki, kalb, ruh, sır gibi ulvi latifeler nefsi emmarede yok olur!...

devamını oku...

.

kitap okurken

Cadde-i Kübra ve 26 Yaşındaki Nefs-i Levvame ile Bir Hesaplaşma

CADDE-İ KÜBRA yükünü kaldırabilmek öyle Raziye, Marziye işi olmadığı gibi Levvâme işi hiç değildir. Dairenin manevi idaresinin başındaki Ferd-i Ferid’in mazhariyyetleri yanında (İmam-ı Rabbanî Hazretleri’nin buyurduğu gibi)  Ehassü’l-Havass’ın durumu dahi avam gibi kalır. Koca Bediüzzaman (R.A.) O Zat’dan bahs ederken kullandığı ve havsalamız dışındaki edeb tarzına dikkat et de ibret al. Meydan boş değildir. Temellük davasından vazgeçip teslim olalım. Ümidle ve şevkle neticeye muntazır kalalım.

devamını oku...

.

muhim sual

Üç Mühim Sual

1- Mesleğimizde etba değil, ittiba esastır. Yani esas olan kemalat erbabına ittibadır, irşad edecek adam aramak değildir. O halde Kur’anî hakikatları muhtaç olanlara duyurmak işi nasıl olacak?


2- "Hazm edilmeyen ilim telkin edilmemeli" buyuruluyor. Bunu nasıl anlayacağız?


3- Fenafilihvanı nasıl anlayacağız? Herkes diyor ki: Hepimiz birbirimizde faniyiz. Bir mürşidde mi fena olunur? Birbirimizde mi fena olunur?

devamını oku...